У сучасному світі все більше уваги приділяється екологічній свідомості, і відповідно зростає інтерес до сталих бізнес-практик. Проте корисно розрізняти істинний сталий підхід від greenwashing - маркетингових прийомів які створюють вигляд екологічності без реальних зусиль: використання екологічних слоганів, етикеток, символів "зеленого" життя та спроб привернути увагу за допомогою штучних зусиль.
Буває так, що «озеленення» відбувається ненавмисно. Це може бути результатом недостатніх знань або відсутністю чіткості у поглядах на світ, цінностях і цілях, які справді керують організацією чи брендом.
Натомість, Sustainable бренди не лише виглядають зеленими - вони здійснюють сталі зміни в своїй діяльності, від сертифікованих виробничих процесів до використання відновлюваних ресурсів. Вони демонструють зобов'язання до довгострокових змін та прозорість у відносинах зі споживачами.
Важливо не те, що бренди говорять, а що вони роблять!
У 2018 році Starbucks випустила «кришку без соломинки» в рамках своєї ініціативи щодо сталого розвитку, однак ця кришка містила більше пластику, ніж стара комбінація кришки та соломинки. Компанія не заперечувала це, але стверджувала, що він виготовлений з поліпропілену, загальноприйнятого пластику, який можна переробити. Критики швидко відзначили, що лише 9% пластику у світі переробляється, тому компанія не повинна припускати, що всі кришки будуть перероблені. Крім того, США експортують приблизно одну третину своєї переробки до країн, що розвиваються, тому вони просто перекладають свою відповідальність на бідніші країни.
Гігант викопного палива BP змінив назву на Beyond Petroleum і публічно додав сонячні батареї на своїх АЗС. У грудні 2019 року екологічна група під назвою ClientEarth подала скаргу на BP за введення громадськості в оману своєю рекламою, яка зосереджена на низьковуглецевих енергетичних продуктах BP, у той час як понад 96% її річних витрат припадає на нафту та газ.
IKEA вважалася маяком сталого розвитку великої корпорації до червня 2020 року, коли меблевий ритейлер був пов'язаний з незаконною вирубкою лісу в Україні. У звіті неурядової організації Earthsight схема сертифікації деревини, яку використовує IKEA, - Лісова опікунська рада - була названа організацією, яка "відмиває" деревообробну галузь. Її звинуватили в тому, що вона не змогла виявити джерела постачання конфліктної деревини для ІКЕА і вжити заходів.
Розрізнити чи здійснює бренд конкретні заходи для підтримки екології - не важко.
Слід звернути увагу на:
- Прозорість щодо їх шляху до сталості
- Наявність сертифікатів виробничих процесів
- Зобов'язання відстежувати та працювати над зменшенням свого вуглецевого сліду
- Конкретні дії для підтримки та поліпшення довкілля
Згадайте, що кожен з нас має ВЕЛИКЕ значення у ВЕЛИКОМУ пазлі сталого розвитку.
Разом ми можемо створити більш здорове та стійке майбутнє для усіх нас.
Збереження нашої планети - це наша спільна відповідальність, і кожен з нас має змогу впливати на її майбутнє. Навіть невеликі кроки допомагають покращити екологічну ситуацію.
Ми прагнемо популяризувати культуру свідомого споживання, що сприятиме нашому сталому майбутньому. Цікавий факт підтверджує, що всього 3,5% активістів мають потенціал змінювати світ. Це підкреслює важливість поширення знань про екологічну відповідальність, оскільки кожна особа може стати каталізатором позитивних змін. Ми хочемо надихати і допомагати людям усвідомити їхню роль у збереженні планети та підтримці сталого розвитку, як в Україні, так і в усьому світі.
Пам'ятайте, що найважливіше — навчитися змінювати свої звички. Відмовляйтися від зайвого, зменшувати споживання, повторно використовувати, переробляти та компостувати те, що залишилося.
Тож будьте креативними та використовуйте упаковку повторно - вона може стати не лише функціональною, але й прикрасить ваш інтер'єр.
Також ви можете брати участь у збереженні планети шляхом повернення нам упаковки.
Ми обов’язково подаруємо використаній упаковці друге життя!
Разом ми можемо зробити споживання усвідомленими та настільки заразливими, що світ не зможе не приєднатися до каскадного імпульсу. А планету кращим місцем для життя!
Less is more...
Enjoy with no footprint!